Zaloguj do serwisu
Przypomnij hasło

Aktualnie Polski Network posiada uczestników w 37 krajach na 6 kontynentach.

Książki po polsku

 1. WARTO CZYTAĆ 
Czytanie, w szczególności literatury specjalistycznej, poszerza wiedzę, wzbogaca język i inteligencję werbalną, przez co ułatwia awans zawodowy i społeczny.
Natomiast czytanie książek po polsku jest świetnym sposobem na podtrzymywanie i pogłębianie polskiej tożsamości, ponieważ język jest najważniejszym nośnikiem kultury.

 2. CZYTANIE NAJMŁODSZYM 
Od kilku lat w Polsce prowadzona jest bardzo cenna akcja „Cała Polska czyta dzieciom” (
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/nowa/index.php). Jej celem jest popularyzacja głośnego czytania dzieciom książek  przez rodziców (opiekunów) przez co najmniej 20 minut dziennie.
W pełni popieramy tą akcję. Co więcej, naszym zdaniem powinna ona mieć szerszy zasięg. Dlatego promujemy hasło „Wszyscy Polacy czytają dzieciom”. – Po polsku, w języku kraju emigracji lub po angielsku.
Czytanie rozwija u dzieci język, pamięć i wyobraźnię, buduje mocną więź emocjonalną z rodzicami, poszerza wiedzę ogólną wzmacniając jednocześnie u dziecka poczucie własnej wartości, ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole, a przede wszystkim kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.
We współczesnym świecie kluczem do sukcesu jednostek i społeczeństw jest wiedza, a kluczem do wiedzy i sprawności umysłu jest właśnie czytanie.

 3. NOWE TECHNOLOGIE 
Polecamy Waszej uwadze audiobooki, czyli nagrania książek czytanych przez lektora. Są one bardzo ważną pomocą w utrzymywaniu kontaktu z piękną, żywą polszczyzną. Dzięki moblilnej technologii odtwarzaczy mp3 nagrań możesz słuchać w czasie podróży lub zakupów, w drodze do pracy lub szkoły, na spacerze i na plaży. Audiobooków chętnie słuchają dzieci, ponieważ ich treść jest sugestywnie interpretowana przez aktorów i lektorów.
W Internecie można też nabyć przenośny sprzęt do czytania książek w postaci plików tekstowych.

Księgarnie prowadzące sprzedaż i wysyłkę polskich książek za granicę:

Księgarnie specjalizujące się w sprzedaży audiobooków na płytach CD lub w formacie mp3 (także do pobrania ze strony internetowej)

Księgarnie dystrybuujące polskie książki w wersji elektronicznej (np. w formacie PDF) poprzez pobranie ze strony internetowej albo wysyłkę pocztą elektroniczną: