Zaloguj do serwisu
Przypomnij hasło

Aktualnie Polski Network posiada uczestników w 37 krajach na 6 kontynentach.

Historia Polski

1. PORTALE INTERNETOWE 

2. AUDIOBOOKI – historia Polski nagrana w formacie CD albo mp3 
Na rynku dostępne są książki na temat historii Polski czytane przez lektora nagrane na płytach CD albo w formacie mp3. Można je kupić na przykład za pośrednictwem portali internetowych (www.audiobook.plwww.audioteka.plwww.dosluchania.pl).
Nagrania w formacie mp3 mają tą zaletę, że można je ściągnąć przez Internet (na przykład z portalu www.audiobook.pl) i zapisać na swoim komputerze. Nie ma, więc znaczenia, na jakim kontynencie albo, w jakim kraju mieszkasz. Są one dostępne 24 godziny na dobę. 
Oferta książek zależy oczywiście od portalu. Wydawnictwa proponują:
zwięzłe opracowania historii Polski (i świata) dla maturzystów (na przykład pakiet maturalny w wersji mp3 oferowany na portalu ), książki 
www.audiobook.pl klasyków literatury faktu w pełnej wersji (na przykład „Polska Piastów” Pawła Jasienicy), monografie poświęcone szczegółowym zagadnieniom (na przykład odzyskaniu niepodległości albo wojnie obronnej Polski w 1939 roku), wspomnienia (na przykład dotyczące Powstania Warszawskiego 1944 roku). 
Nagranie w formacie mp3 lub CD ma tą zaletę, że można je odsłuchać z przenośnego odtwarzacza w drodze do pracy albo do szkoły, podczas spaceru, zajęć w klubie fitness albo na plaży. Książki na nośnikach dźwięku przyśpieszają naukę języka, dlatego polecamy je szczególnie tym osobom, dla których język polski jest drugim językiem.